Oryginalny charakter nie jest z pewnością dokładnie tym, co charakteryzuje przybory do pisania z kolekcji SOUVERÄN i TRADITION. Ręcznie wyrabiane stalówki, niepowtarzalne i charakterystyczne kolory, legendarny klips w kształcie dziobu pelikana, pozłacane detale... Wysoka jakość każdego pojedynczego przyboru do pisania. To wszystko sprawia, że przybory piśmienne z kolekcji SOUVERÄN i TRADITION są tak wyjątkowe i nie do pomylenia z innymi.


Souverän M 1050

    Największe pióro Pelikana w kolorze czarnym z tradycyjnym tłoczkowym systemem napełniania atramentem. Skuwka i zdobienia wykonane ze sterlingowego srebra próy 925 pokrytego cieniutką warstwą złota. Srebrny, pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana.
     System tłokowy wykonany jest z masywnego mosiądzu. Duża, ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo pokryta rodem.


Souverän M 1000

    Równie duże jak 1050, w dwóch wariantach obudowy - czarnym i czarno-zielonym. Czarny materiał korpusu i skuwki to specjalne tworzywo szlifowane diamentem, natomiast zielono-czarne korpusy, wykonane są ze specjalnej żywicy połączonej z metalem, równiez precyzyjnie szlifowanej. Wszystkie zdobienia są złocone. Srebrny, pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana.
    System tłokowy wykonany jest z masywnego mosiądzu. Duża, ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo pokryta rodem.Souverän M 850

    Wysoce ekskluzywna seria przyborów piśmiennych o dużych wymiarach. Skuwka i zdobienia wykonane są ze sterlingowego srebra próby 925, pokrytego cieniutką warstwą złota. Srebrny, pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana.
    Pióro wieczne w kolorze czarnym, z tradycyjnym tłoczkowym systemem napełniania atramentem. System tłokowy wykonany jest z masywnego mosiądzu. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo pokryta rodem.
Souverän M 800

    Seria przyborów piśmiennych Pelikana o dużych gabarytach, dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-błękitnym i czarno-zielonym. Specjalne szlachetne tworzywo jest szlifowane diamentem. Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są ekskluzywnie pozłacane.
    Reprezentacyjne pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. System tłokowy wykonany jest z masywnego mosiądzu, który gwarantuje mu trwałość. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.
Toledo M 900

   Ekskluzywne pióro wieczne z systemem tłoczkowym o rozmiarach pióra Souverän M 800. Jego korpus wykonany jest ze sterlingowego srebra próby 925. Złocenie, które nałożone jest na korpus wykonane jest ze złota 24 karatowego. Specjalne szlachetne tworzywo jest szlifowane diamentem. Wszystkie wykończenia są złote. Mechanizm tłoczka wykonany jest z masywnego mosiądzu, który gwarantuje mu trwałość. Stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.
Souverän M 650

    Ekskluzywna seria przyborów piśmiennych Pelikana o wyważonych gabarytach. Specjalne szlachetne tworzywo jest szlifowane diamentem. Skuwka i zdobienia wykonane są ze sterlingowego srebra próby 925, pokrytego cieniutką warstwą złota. Srebrny, pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana.
    Pióro wieczne w kolorze czarnym lub czarno zielonym, z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.
Souverän M 600

    Ta seria przyborów piśmiennych Pelikana o średniej wielkości  gabarytach, dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-błękitnym i czarno-zielonym. czarny materiał korpusu i skuwki to specjalne szlachetne tworzywo szlifowane diamentem, natomiast zielono-czarne i czarno-błękitne korpusy, wykonane są ze specjalnej żywicy połączonej z metalem, również precyzyjnie szlifowanej.  Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są ekskluzywnie pozłacane.
    Pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 14 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.
Souverän M 450

    Ekskluzywna seria przyborów piśmiennych Pelikana o stosunkowo niewielkich gabarytach, dostępna w kolorze czarnym. Specjalne szlachetne tworzywo korpusu jest szlifowane diamentem. Skuwka i zdobienia wykonane są ze sterlingowego srebra próby 925, pokrytego cieniutką warstwą złota. Srebrny, pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana.
    Pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.
Souverän M 400

    Przybory piśmienne Pelikana o stosunkowo niewielkich  gabarytach. Dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-błękitnym, bursztynowo-brązowym i czarno-zielonym. Czarny materiał korpusu i skuwki to specjalne tworzywo szlifowane diamentem, natomiast korpusy w wersjach dwukolorowych wykonane są ze specjalnej żywicy połączonej z metalem, również pecyzyjnie szlifowanej. Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są ekskluzywnie pozłacane.
    Pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 14 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.Souverän M 350 

    Wysoce ekskluzywna seria przyborów piśmiennych o najmniejszych wymiarach - idealna do kobiecej torebki. Skuwka srebra próby 925 pokrytego cieniutką warstwą złota. Srebrny, pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Przybory piśmienne ztej kolekcji dostępne w kolorze cdzarnym, wykonane są ze specjalnego szlachetnego tworzywa szlifowanego diamentem.
    Pióro wieczne Pelikana z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 18 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.

Souverän M 300

    Seria przyborów piśmiennych Pelikana o najmniejszych gabarytach, dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i czarno zielonym. Czarny materiał korpusu i skuwki to specjalne tworzywo szlifowane diamentem, natomiast czarno-zelone korpusy wykonane są ze specjalnej żywicy połączonej z metalem, również precyzyjnie szlifowanej. Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są ekskluzywnie pozłacane.
    Idealne do damskiej torebki pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 14 karatowego złota w dwóch kolorach, dodatkowo dekorowana rodem.
Tradition M 250

    Przybory piśmienne o klasycznych wymiarach. Dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarno-granatowym, czarno-zielonym i burgund. Specjalne szlachetne tworzywo jest szlifowane diamentem. Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są także ekskluzywnie pozłacane.
    Pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko w korpusie pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana z 14 karatowego złotaTradition M 200

    Przybory piśmienne o klasycznych wymiarach. Dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarnym z błękitnym marmurkiem, czarnym z szaro-srebrnym marmurkiem i czarnym z zielonym marmurkiem. Specjalne szlachetne tworzywo jest szlifowane diamentem. Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są także ekskluzywnie pozłacane.
    Pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko w korpusie pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana ze stali pokrytej warstwą złota. Tradition M 150

    Przybory piśmienne o klasycznych wymiarach. Dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, czarnym z popielem i  czarnym z bordowym. Specjalne szlachetne tworzywo jest szlifowane diamentem. Pozłacany klip ma kształt dzioba pelikana. Wszystkie wykończenia są także ekskluzywnie pozłacane.
    Pióro wieczne z tradycyjnym tłoczkowym sposobem napełniania atramentem. Specjalne transparentne okienko w korpusie pozwala na kontrolę poziomu atramentu. Ręcznie pasowana stalówka jest wykonana ze stali pokrytej warstwą złota. 


GRUBOŚCI STALÓWEK

Stalówki


Powrót